Činnost jednoty na stránkách Legionářské směru

28.12.2023

Vyšlo letošní čtvrté, a tím pádem i poslední, číslo čtvrtletníku Legionářský směr, časopisu Československé obce legionářské! Již nyní je online na webových stránkách ČsOL. Dočíst se v něm můžete také i činnosti naší jednoty.

Toto číslo se ohlíží především za uplynulými akcemi z října a listopadu, tedy 105. výročí vzniku samostatného československého státu a Dnem válečných veteránů. Nechybí také reportáže z podzimních zahraničních poutí, při kterých novodobí legionáři navštívili Itálii, Bosnu a Hercegovinu a také Francii, aby tam vzpomenuli odkazu našich vojáků. Nechybí samozřejmě zprávy o činnosti jednot, a také článek historický. Br. Michal Rak jím tentokrát připomněl aktuální 80. výročí potopení německé lodi Alsterufer československými letci britského Královského letectva.

Členové ČsOL mohou časopis v těchto dnech očekávat ve svých poštovních schránkách. Pro ostatní zájemce a nedočkavce nabízíme jeho elektronickou verzi na webových stránkách, kde najdete i starší čísla našeho periodika.